Olja och oliv på Söder i Stockholm serverar inte bara ala carté utan det erbjuds lunch på vardagarna och brunch varje lördag med pizza, varm smörgås och alla möjliga delikatesser!
Här finns det sittplatser mitt i delikatessbutiken om det skulle vara fullt i restaurangdelen. För gästen som önskar något litet så finns på menyn olika chark, ostbricks och delikakatessbrickor som går utmärkt att dela. Det hade jag gjort tillsammans med något gott från vinmenyn där alla viner kan köpas på glas. Aktuellt ölsortiment kommer från Birra Morretti, Brewfist, L’Olmaia, Nacka Bryggerier mfl.
Kom gärna in till helgen eller hör av er om ni önskar abonnera restaurangen för privat tillställning. Ni vet mitt motto, ingenting är omöjligt.