Visit Söderhamn har valt att inte sponsra någon förening!

Det är verkligen inte enkelt med att jobba med Pride i år. När till och med Visit Söderhamn har tagit ett beslut att dom inte har möjlighet att sponsra. Det gäller förvisso inte bara vår förening men å andra sidan tycker jag vår förening breddar marknadsföringen för hela länet än vad kanske en liten bridgeförening gör? Inget ont för Bridge men ni fattar?

Så idag var det riktigt glädjande att spontant träffa två personer i stan som är välkänd, omtyckt och med bra kontakter som jag inte ens kommer nära hade bra och härliga tillrop på vad som kan hända i samband med festivalen vilket gör att vi tillsammans lyfter upp stan. Jag personligen struntar i hur mycket Pride syns och hörs utan det är mest för alla som gnäller att vi inte når ut till alla och allt.

Jag är tacksam för alla bäckar små och nog fasen ska vi synas och höras ändå

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star