Välkommen | Vinter

Tre veckor i Thailand var behövligt och det var nog den bästa semestern nånsin med vila, god mat, härliga äventyr och mycket bad. Jag tror jag ägnade min tid mer i vattnet än på land?

En har träffat på många nya människor som har pratat om sin vardag hemma i Svedala vilket har varit mer eller mindre intressant. En utav turisterna hade googlat mig så då var min presentation avklarad. Det var ett speciellt par som jag tyckte mycket extra om. Mannen i förhållandet hade riktigt bra humor som en kan skratta åt fortfarande. Dock minns jag inte ett dugg men han var rolig.

Nu har jag varit hemma ett par dagar och hunnit med att utföra en del uppdrag. Det blir inte många dagar hemma innan jag fortsätter min resa på mitt liv.

Dock hinner jag med lite matlagning med inspiration från Thailand vilket jag i för sig redan har men nu med andra kryddor.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta:
close-alt close collapse comment ellipsis expand gallery heart lock menu next pinned previous reply search share star